Irina Tšalei
Leiame koos lahenduse
Olen lõpetanud Tallinna Pedagoogikaülikooli psühholoogia eriala 2005. aastal.
Olen täiendanud ennast muusika- ja loovteraapia, karjäärinõustamise, lepituse, koolipsühholoogia, motiveeriva intervjueerimise, kognitiiv-käitumisteraapia, lahenduskeskse lühiteraapia ja süsteemse pereteraapia aladel.
Oman töökogemusi erinevates valdkondades:
- paari- ja perenõustamine
- kliiniline praktika
- karjäärinõustamine
- õppimisega seotud hindamine ja nõustamine
2023 olen omandanud psühholoog-nõustaja tase 7 kvalifikatsiooni ning 2024 lõpetasin Eesti Pereteraapia kooli perekonnaterapeutide II astme pädevkoolituse.
Olen kakskeelne spetsialist. Lisaks eesti keelele valdan teemat ka vene keeles!
Minu lähenemine
Oma sisemise tasakaalu leidmine
Inimese elus on väga oluline sisemine tasakaal, mida me kõik otsime ning mida on üsna raske saavutada ja hiljem ka säilitada, kui see on juba leitud.
Otsime seda isiklikus elus, peres, suhetes, karjääri planeerimisel, tööl… See aitab meid olla terved, rahulolevad, rõõmsad ja energilised, märgata enda ja teiste vajadusi ning hoolitseda, et need oleksid rahuldatud.
Klienditöös lähtun sellest, et iga inimene on enda elu ekspert ning tal on olemas sisemine ressurss enda aitamiseks. Psühholoogi roll – olla kaasteeline ja uudishimulik uurija, kes aitab avastada, jõustab ning toetab vajalikke muutusi.
Individuaalsel teraapial ühendan erinevaid meetodeid ja tehnikaid, mis aitavad kliendil sõnastada ja hinnata olemasolevat probleemi, välja selgitada enda eesmärki, leida ressursse probleemi lahendamiseks ning oma eesmärki ellu viia. Kasutan töös vastavalt kliendi vajadustele ja eeldustele lahenduskeskse lühiteraapia, kognitiiv-käitumuslikteraapia või süsteemse pereteraapia lahendamismeetodeid. Kasutan ka loovteraapia ja motiveeriva intervjueerimise tehnikaid.
Paaride ja peredega töös kasutan paariteraapia ja süsteemse pereteraapia lähenemist, mille fookuses on paari või pereliikmete omavaheline suhtlemine, suhete kvaliteet, rollid, vajadused, perekonna erinevad arengukriisid ning nendega toimetulek.
Olulisemad serifikaadid ja tunnistused
2024 – Eesti Pereteraapia Kool – Perekonnapsühhoterapeutide II astme pädevuskoolitus.
2023 – Kognitiivse Käitumisteraapia Kool – Sissejuhatus kognitiiv-käitumisteraapiasse (maht 6 EAP)
2023 – Eesti Psühholoogide Liit – Psühholoog-nõustaja, tase 7.
2020 – Tallinna Ülikool, Loodus- ja terviseteaduste instituudi koolitus „Koolipsühholoogide hindamisvahendite komplekti kasutamine õpilaste psüühiliste protsesside hindamiseks “.
2005 – Tallinna Pedagoogikaülikool – Kõrgharidus psühholoogia erialal